Lokalne media o NAS 😊❤️ DZIĘKUJEMY
Wspominamy 😊 Bal Myszki Miki 🎀❤️🎀❤️
ŻOŁNIERZOM NIEZŁOMNYM
Świat znów mówi nam: SPRAWDZAM.
Ile można się bać?
Ile można zaciskać zęby, ocierać łzy i lizać rany- WYTRZYMYWAĆ?
Patrzę na wschód i zadaję sobie pytanie:
W imię czego to wszystko?
PAMIĘTAMY!!!
——————————————————————
Filmik został zrealizowany w miejscowości Bystrzyca. „Krzyż w lesie” pod którym 30 lipca 1944 roku zostala odprawiona Msza Święta dla żołnierzy AK podobwodu Sędziszów, zgrupowanych w celu przeprowadzenia akcji "Burza".
Podkład muzyczny: https://m.youtube.com/watch?v=hcLE2sc9fXI
BRAVO II stopień alarmowy
Nabór do oddziałów przedszkolnych i klasy I na rok szkolny 2022/2023
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Nawsiu ogłasza nabór dzieci w wieku od 3 do 6 lat do oddziałów przedszkolnych oraz dzieci w wieku 7 lat do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023.
Rodziców ubiegających się o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego lub klasy pierwszej, prosimy o zgłaszanie się w dniach od 1 marca do 18 marca 2022 r. do sekretariatu szkoły w celu złożenia wniosków. Wzory wniosków, zgłoszeń i deklaracji dostępne są u nauczycieli oddziałów przedszkolnych, sekretariacie szkoły lub do pobrania ze strony internetowej szkoły spnawsie.edupage.org
Linki poniżej.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI )w klasach I-III. 😂😜😭😊🤪🧐😚😉😡🥺😍🥰😩😎😢😔😍
8 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu 2022
Tegoroczne hasło akcji to „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”
Ideą wydarzenia jest promowanie wiedzy i dobrych praktyk z zakresu bezpieczeństwa w sieci dzieci i młodzieży oraz budowanie świadomości użytkowników w zakresie mądrego korzystania z Internetu, w tym rodziców, nauczycieli.
W klasach III - IV uczniowie mogli zaktywizować się tym razem off-line. Wzięli udział w tworzeniu ogromnego plakatu, a ich wspólny wysiłek można było podziwiać na korytarzu, przed pracownią informatyczną.
19
Te DZIECI ❤️ na pewno są szczęśliwe 😂🙈❤️😍
2 lutego 🕯
Zaniesienie małego Jezusa do świątyni w Jerozolimie, „aby Go ofiarować Panu”, przez Maryję i Józefa. W Polsce święto Ofiarowania Pańskiego ma charakter zdecydowanie maryjny i zwykle zwane jest świętem Matki Bożej Gromnicznej.
My pamięć Twoją dziś czcimy,
Twą świętość, czystość , pokorę
I Ciebie za życia kornie prosimy:
Bądź nam za życia podporą.
Nasze przedszkolaki nigdy się nie nudzą! 😊🏠
Domek z kartonu to najtańszy, a zarazem najbardziej twórczy i rozwijający sposób zabawy dla dzieci to różnego rodzaju konstrukcje z kartonów i materiałów z recyklingu. Zobaczcie jak łatwo z kilku prostych kartonów stworzyć bajeczną chatk.
72
Mały chłopiec o wielkim sercu… ❤️
Piotruś Stawarz to uczeń naszej szkoły ma 9 lat i ogromne serce. Do dzisiaj mógł się też pochwalić bardzo długimi włosami. Postanowił jednak podzielić się nimi z innymi. Ofiarował swój półmetrowy warkocz na peruki dla chorych na raka dzieci
Piotruś DZIĘKUJEMY za piękny gest!
Kochanej BABCI ❤️… Kochanemu DZIADKOWI ❤️ uczniowie ❤️💐
Serdeczne życzenia dla BABCI I DZIADKA składają uczniowie klasy drugiej ❤️💐
Najpiękniejsze życzenia dla Babci i Dziadka ❤️💐przesyła klasa trzecia ❤️
Klasa pierwsza przesyła dla Babci i Dziadka serdeczne życzenia ❤️💐
Moc życzeń i serdecznych pozdrowień dla Babci i Dziadka przesyłają nasze przedszkolaki ❤️💐
Dzień Bezpiecznego Internetu
SUPERMOC książek w domu
Warszawa, 3 lutego 2022 r.
Rusza akcja „Supermoc książek w domu”! Zachęcamy przedszkola i rodziców do rozwijania kompetencji przyszłości dzieci.
Z dziećmi należy czytać od pierwszego roku ich życia – to prawda powszechnie znana. Ale czy wiemy, jak się za to zabrać? Akcja „Supermoc książek w domu” w prosty i czytelny sposób odpowiada na to pytanie.
Aby czytanie dzieciom stało się dobrą praktyką w każdym domu, potrzeba naprawdę niewiele. Dlatego nasza kampania ma na celu dotarcie do rodziców z prostymi zasadami, które pomogą im przezwyciężyć pierwsze obawy i zainwestować w przyszłość dzieci. Przygotowaliśmy wsparcie w postaci plakatów, webinarów i innych materiałów, które w prosty sposób nauczą rodzica, jak zacząć czytać, na co zwrócić uwagę i kogo prosić o ewentualną radę. Materiały pomogą pokonać barierę niemocy i uruchomić „Supermoc książek w domu”.
Od pięciu lat prowadzimy kampanię „Mała książka – wielki człowiek”, w ramach której podarowaliśmy dzieciom ponad 3 miliony bezpłatnych książek. „Supermoc książek w domu” to akcja, która stanowi jej dopełnienie, dlatego z przyjemnością objęliśmy patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem – podkreśla Dariusz Jaworski, Dyrektor Instytutu Książki. Poziom czytelnictwa w Polsce, pomimo ostatnich wzrostów, nadal wymaga mocnego wsparcia. Pomysł wspierania rodziców dzięki współpracy z przedszkolami i bibliotekami uważamy za trafny – nauczyciele i bibliotekarze są autorytetami, mają na rodziców wpływ. Wspieramy ten kolejny etap akcji „Supermoc książek” – zaznacza Tomasz Makowski, Dyrektor Biblioteki Narodowej.
Czytanie książek jest niezbywalnym fundamentem poprawnego funkcjonowania każdego z nas w społeczeństwie – bo kompetencje czytelnicze są nam po prostu w życiu niezbędne.- podkreśla Robert Piaskowski, pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. Kultury. Wrocław wspiera rodziców w ich wysiłkach na rzecz budowania czytelnictwa dzieci bo przyszło
Izby Książki, Fundacji Olgi Tokarczuk, KBF – operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i Wrocławskiego Domu Literatury, operatora programu Wrocław Miasto Literatury UNESCO. Jesienią 2021 roku ukazała się publikacja „Supermoc książek w przedszkolu. Jak rozwijać kompetencje czytelnicze dzieci?”, która dzięki współpracy z wydawnictwem Nowa Era dotarła do przedszkoli w ponad piętnastu tysiącach egzemplarzy. „Supermoc książek w domu” to kolejny krok, który robimy w coraz szerszym gronie zaangażowanych instytucji i podmiotów, ku wspólnemu celowi jakim jest podniesienie poziomu czytelnictwa w Polsce – podsumowuje Maria Deskur, prezeska Fundacji Powszechnego Czytania, szefowa wydawnictwa Słowne.Akcję „Supermoc książek w domu. Jak czytać z dzieckiem?” razem podpisało blisko dwadzieścia różnych podmiotów: miasta, festiwale, fundacje, instytucje kultury. Działamy razem, bo sprawa jest naprawdę ważna i jednocześnie trudna; każdy z nas ma nieco inne doświadczenie, perspektywę, własne obszary i metody działań ale wszyscy mamy jeden cel. Wierzymy, że razem jesteśmy w stanie diagnozować potrzeby, niwelować przeszkody ść młodego pokolenia w potężnym stopniu będzie właśnie zależeć od ich kompetencji czytelniczych – dopowiada Irek Grin, Dyrektor Wrocławskiego Domu Literatury i Fundacji Olgi Tokarczuk.–.
„Supermoc książek w domu” to część szeroko zakrojonego projektu proczytelniczego, który wystartował w Światowy Dzień Książki w 2021 roku publikacją „Supermoc książek. Poradnik upowszechniania czytania” dzięki wspólnej inicjatywie Fundacji Powszechnego Czytania, Polskiej
oraz wykorzystywać potencjał, by w rezultacie skuteczniej wpływać na dorosłych i inspirować dzieci
– wyjaśnia Agnieszka Karp-Szymańska, prezeska Fundacji Czas Dzieci.Dzięki zaangażowaniu drukarni Abedik i wydawnictwa Nowa Era plakaty zostaną dostarczone do placówek przedszkolnych w całej Polsce. Informacja o „Supermocy książek w domu” trafi do rodziców dzięki kampanii promocyjnej prowadzonej przez Selectivv, partnera technologicznego akcji. Wszystkie materiały będą dostępne nieodpłatnie na www.fpc.org.pl/wdomu. Zapraszamy do pobierania!
mOchrona - aplikacja Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE)
Aplikacja ochrony rodzicielskiej Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) – mOchrona
to aplikacja, która wspiera rodziców w zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa w sieci.Ułatwia ustalanie reguł, dotyczących korzystania z internetu i aplikacji oraz daje dostęp do informacji o aktywności dziecka na urządzeniu. To bezpłatne i bezpieczne narzędzie, które skutecznie pomaga w zdiagnozowaniu potencjalnych problemów i zagrożeń, a także w odpowiednim reagowaniu na nie.
159 lat temu wybuchło powstanie styczniowe.
Rozpoczęło się 22 stycznia 1863 r. od ogłoszenia Manifestu, wydanego przez Centralny Komitet Narodowy, który powołał Tymczasowy Rząd Narodowy.
W cyklu Polonia (1863) Artur Grottger nie pokazuje wielkiej historii, ale powstanie styczniowe ukazane w mikroskali. Losy polskich rodzin, na których życie nieodwracalnie wpływa rok 1863, obserwujemy w prywatnych, często intymnych, scenach – nagłej "Branki", rozpaczliwych "Żałobnych wieści" czy tragicznego momentu "Po odejściu wroga". Do najbardziej sugestywnych przedstawień tego typu należy karton "Obrona dworu", „Na pobojowisku”.
Archiwum Aktualności